آرشیو رخدادهای تخصصی انجمن مدیریت کسب و کار ایران

دومین همایش سیستم‌های کنترل حمل‌و‌نقل هوشمند

دومین همایش سیستم‌های کنترل حمل‌و‌نقل هوشمند

سرعت تغییر و تحولات علمی و فنی از ویژگی­های بارز عصر حاضر است. امروزه بشر به طور مداوم با نوآوری­ها و فناوری­های نوین مواجه می­شود و به فراخور نیاز خود از آن­ها در زمینه­ های مختلف برای بهبود امور استفاده می­كند. یكی از فناوری­های نوین كه در دهه­های اخیر در حوزه حمل و نقل كاربرد گسترده­ای پیدا كرده است، سیستم­های حمل ونقل هوشمند (ITS) است كه تحولات شگرفی را در زمینه بهبود عملكرد، كارایی، بهره­وری و ایمنی حمل ونقل به دنبال داشته است. در كشور ایران نیز در دهه­های اخیر كاربرد سیستم­های هوشمند در حمل و نقل شهری و بین­شهری توسعه چشمگیری پیدا كرده است، اما علی­رغم همه تلاش­های انجام شده در سال های گذشته، تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
برای توسعه سیستم­های حمل و نقل هوشمند متناسب با نیازهای کشور و به منظور کاهش زمان و هزینه، استفاده از تجارب موفق سایر کشورها در اجرای طرح­های (ITS)، شناسایی و معرفی سامانه­های هوشمند برای حمل و نقل شهری و برون­شهری ضروری است. در این راستا برگزاری همایش دوسالانه سیستم­های حمل و نقل هوشمند در برنامه­های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای پیش­بینی شده است و دبیرخانه دائمی آن در مركز مدیریت راه­های كشور تشكیل شده است. پس از برگزاری اولین همایش در سال 1393 كه با استقبال كم­نظیر جامعه دانشگاهی، متخصصین ITS ، شركت­های مشاوره­ای و پیمانكاری فعال در حوزه حمل و نقل هوشمند و دستگاه­های اجرایی ذیربط مواجه شد، دومین همایش سیستم­های حمل و نقل هوشمند درتاریخ 20 – 19 بهمن­ ماه سال جاری برگزار می­شود.
انتظار می­رود با برگزاری همایش امكان شناسایی و بكارگیری جدیدترین فناوری­های حمل و نقل هوشمند متناسب با شرایط اقتصادی و فنی كشور فراهم شود، توان علمی و تخصصی دانشگاه­ها، مراكز علمی و پژوهشی و متخصصین داخلی در خدمت ارتقاء وضعیت سیستم­های حمل و نقل هوشمند قرار گیرد و زمینه مشاركت و همكاری بخش­های دولتی و خصوصی در تهیه و اجرای طرح­های حمل و نقل هوشمند بیش از پیش میسر گردد.
جهت کسب اطلاع بیشتر به وب­سایت http://itscongress.ir/ مراجعه فرمایید.

[hfe_template id='1165']